O zespole

Zespół zasadniczo powstał w 1993 roku. Włosi Luca Turilli wraz z Alexem Staripoli i Daniele Carbonerą założyli kapelę o nazwie "Thundercross". Grali wcześniej niespotykaną nowatorską muzykę.
W 1995 roku nagrali demo "Eternal Glory" - z nowym wokalistą, Fabio Lione. Po nagraniu "Legendary Tales" i "Symphony of Enchanted Lands" w 1998 roku zespół stał się sławny. Do grupy doszedł basista Alessandro Lotta.
W 2000 roku wydali kolejny singiel "Holy Thunderforce" oraz LP "Dawn of Victory".
W 2002 roku wydali 44 minutowy "singiel" - "Rain of a Thousand Falmes". Pobił on wszelkie poprzednie wyniki sprzedaży.
Na 18 marca 2002 zapowiedziano światową premierę nowego albumu.

Skład zespołu
Fabio Lione - wokal
Alessandro Lotta - bas
Alex Holzwarth - gary
Luca Turilli - elektryk
Alex Staripoli - Klawisz
oraz wielu innych muzyków zatrudnionych do nagrań
Styl
Zespół prezentuje zupełnie nowe podejście do muzyki hardrockowej. Ich styl łączy w sobie elementy muzyki poważnej, symfonicznej a nawet operowej, momentami wielonarodowościowego folku, trudno ocenić (szkocko-włosko-węgiersko-irlandzko-holenderski :)?). Doskonałe gitary i klawisz, szybka perkusja, "wędrujący" bas i chóry w akompaniamencie organów a'la fugi Bacha (i nie tylko!) - to, co tygryski lubią najbardziej. Momentami wokal trochę denerwuje, ale można się przyzwyczaić. Podoba mi się za to włoski akcent wokalisty, ciekawie wymawia też niektóre wyrazy, np. "sword" (ang. miecz) brzmi mniej-więcej jak "słoryd" :). Momentami można się nieźle pośmiać z tekstów... obfitują one w słowa: "mroczny", "ukochany (beloved)", "święty (ten nader często)", "ciemny", "zły", "bardzo mroczny i zły" i inne ciekawe kombinacje. Ogółem - muzyka odpowiada klimatom niezbyt mrocznych sesji RPG, może lecieć sobie gdzieś w tle... symfoniczne aranżacje mogą nagłymi wybuchami dźwięku irytować graczy... polecam wszystkim, którym znudził się klasyczny power metal!

Maciej Lorenc


POWRÓT I Legendary Tales I Symphony of Enchanted Lands I Dawn of Victory